Hezké a originální kávové hrnečky

Kávový hrneček může být krásným dárkem, talismanem nebo dekorací. Nemusíme se bát ho darovat někomu blízkému, ani někomu, koho skoro vůbec neznáme. Je to zkrátka takový univerzál, který nikdy nezklame ani neurazí, ba naopak může překvapit a zahřát u srdce. Každý jich doma určitě máme spoustu. Tvary, motivy, barvy, velikosti, materiály, obrázky, ozdoby, moderní, retro nebo dokonce fotohrnečky… vybírat lze opravdu z nepřeberného množství. Důležité je, vzít v úvahu, pro koho hrneček pořizujeme. Každý máme jiný vkus, každému se líbí něco jiného. Někdo má rád malé kávové hrnečky, někdo má zase rád větší a objemnější hrnky. Co se týče motivu nebo vzoru, musíme myslet na to, jaký má dotyčný vkus. Jaké jsou jeho oblíbené barvy? Jaké se mu líbí motivy? Jak mu bude hrnek ladit s kuchyní? To vše bychom měli zvážit, abychom nakonec vybrali správně. A pokud sháníme hrnek jen pro sebe? Pak je to jednoduché, stačí vybírat očima a poslouchat vlastní chuť.

Pojďme se podívat na pár tipů, jak a kde hrnky vybírat nebo kde shánět inspiraci.

Hrnčířské trhy

Krásné tipy na kávové hrníčky se skvěle shání na hrčířských trzích. Můžeme si tam prohlédnout zboží každého výrobce, vybrat si z nepřeberného množství produktů a zboží, a dokonce si na tvůrce vzít kontakt v podobě vizitky. Většina tvůrců, kteří na trzích prodávají, mají své vlastní webové stránky, kde si lze jejich zboží prohlédnout, vybrat a nakoupit i na dálku.

Na hrnčířských trzích určitě narazíme na zboží, které na internetu nenajdeme. Originální, ručně vyráběné kousky, které nic nenahradí, jsou ideálním dárkem a udělají radost určitě každému.

Eshopy

Na internetu je samozřejmě nepřeberné množství eshopů a stránek, kde si lze vybrat z nabídek hrnečků a hrnků všech možných motivů, tvarů, velikostí a vzorů. Například na vyhledávači favi.cz Hrnky, hrníčky a šálky | FAVI.cz najdeme mnoho hrnků s filmovými a knižními motivy, stejně tak jako barevné a vzorované hrníčky, které lze krásně sladit s nábytkem a vybavením kuchyně.

Na webu Šálky na kávu | Hrnky na kávu – Mugshop.cz můžeme vybírat z klasičtějších a neutrálních vzorů nebo i z čistě jednobarevných hrnků. Pokud máme spíše minimalistický styl, můžeme zabrousit na stránku Italské silnostěnné šálky na espresso. Italský kávový porcelán CLUB HOUSE. Výroba silnostěnných italských šálků na espresso pro kavárny s logem. – Reklamní hrnky, hrnky s potiskem, výroba hrnků a potisk z české výroby (mugs.cz), kde najdeme kvalitní italský porcelán. Další nabídka porcelánových hrnečků je například na stránce Porcelánové šálky s podšálky v sadách | Porcelánový svět (porcelanovysvet.cz) kde najdeme klasičtější vzory s kytičkami, ornamenty a krajkami. A na webu Porcelánové kávové konvice a šálky – LuxuryTable.cz najdeme luxusní šálky s moderními i klasickými retro vzory. Vybírat lze samozřejmě i na nepřeberném množství dalších eshopů.

Ruční výroba

Samozřejmě největší radost ze všech ale udělá hrnek, který si sami vyrobíme nebo ozdobíme. Stačí nakoupit si bílé porcelánové hrníčky bez motivu nebo potisku a barvy na porcelán (například na tomto eshopu Barvy na PORCELÁN | Koralek-obchod.cz (koralek-obchod.cz) nebo zde MALOVÁNÍ na sklo a porcelán | Kreativní svět (kreativnisvet.cz)). Na hrnečky si pak můžeme malovat vzory a motivy, například kytičky nebo ornamenty, nebo můžeme psát vtipné nápisy a vzkazy.

Kde vzít inspiraci?

Pokud nemáme žádný nápad, jak ručně vyráběný hrneček ozdobit, můžeme hledat inspiraci na stránkách jako je pinterest (1136) Pinterest nebo třeba na instagramu. Fantazii se ale meze nekradou, takže buďte kretivní a uvidíte, jak všechny kolem okouzlíte svou nápaditostí!