Berlínské kavárny – představení toho nejlepšího

Pohodová, moderní, zároveň i částečně historická, taková je nálada současného Berlína. Pokud se chystáte navštívit toto velkolepé místo, mohu pouze doporučit. Pokud se obáváte, že budete mít problém narazit na nějakou opravdu dobrou kavárnu, tak to se určitě nebojte. Berlín je totiž město jako stvořené pro kavárenský život a řada nových, zajímavých a kvalitní kaváren v něm vyrůstá v podstatě každý den.

Říct ale o nějaké, že je nejlepší? To je hrozně těžké. Každá kavárna má svůj osobitý styl a atmosféru, kterou zapadá do okolní čtvrti a architektoniky. Každá nabízí vynikající kávu z různých koutů světa. Některé se soustředí na jeden typ, jiné jsou vstřícné více druhům, někdo si praží kávu sám, někdo odebírá od předních zpracovatelů. Milujete kávu? V Berlíně si rozhodně přijdete na své. Objevujte nové, vychutnávejte dokonalé. Pokud se do města chystáte poprvé a chcete několik tipů, které nemohou zklamat, zde je najdete.

KRONE, kitchen & coffee

Na Odeberger strasse najdete podnik, který vám připraví kdykoli během dne svěží a lehkou snídani, svačinu nebo večeři. Výborné sendviče, saláty, sladkosti. Na své i zde přijde každý. Ke každému jídlu i bez něj si ovšem můžete vychutnat i fantastickou kávu. Elegantní prosluněná kavárna KRONE s příjemným posezením vyloženě touží po tom, abyste se zde zastavili cestou po únavných toulkách městem a nabrali zde novou sílu.

District coffe

Kavárna Distrikt ve čtvrti Mitte nabízí celodenní snídaně, i sladké pečivo, které si zde sami připravují. Ochutnat můžete vynikající čaje, a především lahodnou káva. Kávová zrna původem z Fjordu přímo zde v Berlíně dokonce i prodávají. Záleží jim na kvalitě, čerstvosti, dobré atmosféře a dokonalém servise. Vše prostě perfektně vypadá, chutná a ceny jsou přímo lidové. Počítají zde i s osobami citlivými na kofein (nebo s těmi, kteří už svou denní dávku káv překročili), proto klidně požádejte o single-shot drink. Ostatní se mohou těšit na kávu opravdu hodně silnou.

Cafe Fleury

Výborně stylové prostředí nabízí v centru čtvrti Mitte také kavárna Cafe Fleury. Mít uvnitř tohoto velkoměsta dokonalou francouzskou kavárnu, je jako prožívat ten nejmilejší sen. Kavárna je prostě krásná, útulná, roztomilá, hned si vás získá. Vynikající obsluha, prvotřídní francouzské speciality, zákusky za cenu několika centů! U jednoho určitě nezůstane. No a ta káva! Nabízí kvalitní druhy už od časného rána až do pozdní noci, pro zájemce je k dispozici vždy i nějaký ten drink. Kavárna je francouzská ve všech směrech – za pěkného počasí nabízí stylové posezení venku před kavárnou, které umožňuje sledovat čilý ruch města.

Berlín má mimo jiné kouzlo i v tom, že v sobě snese mnoho vlivů různých kultur. Tak pokud nejste přímo nějak vyhranění, určitě můžete i několikrát denně objevovat nové a nové kavárny, které jsou ovlivněny jinými národními zvyky, jinou dobou, místem a samozřejmě i lidmi. Oblíbené hipsterské kavárny nebo zcela tradiční či retro, pokaždé najdete něco nového a jedinečného.

Bonanza

Výjimku netvoří ani populární kavárna Bonanza v blízkosti Mauer Parku. Příhodně umístěná kavárna pak přímo vybízí k vychutnání si vynikající kávy po nebo před procházkou parkem. Kavárna Bonanza platí všeobecně za kavárnu, která nabízí vůbec tu nejlepší kávu ve městě. Prostředí je velmi útulné, trochu v rustikálním stylu. Obsluha je vybírána pouze z osob, které kávě rozumí a svou práci doslova milují.  Ne nadarmo se tedy říká, že pokud chcete v Berlíně opravdu ochutnat to nej, musíte zajít sem. Živost blízkého parku, pak místní atmosféru ještě více podtrhuje.

Concierge Coffee

Půvabnými kavárnami je celý Berlín skoro jako prorostlý. Ohromné kouzlo tak má i velmi drobounká kavárnička v jižní části města, a to Concierge Coffe. Tady vám káva bude jednoduše strašně moc chutnat. Malinké prostory kavárničky pojmou velmi málo hostů, takže pokud máte včas rezervaci, máte velké štěstí. A nezapomeňte ochutnat proslulý jablečný koláč. Ale pokud rezervaci nemáte, nikdo vás vyhánět nebude, zkrátka si necháte udělat vynikající kávu s sebou a vypijete ji venku nebo při procházce městem.

Silo Coffee

K tomu, aby se sem zákazníci rádi vraceli, není třeba mít nekonečnou nabídku skvělých pochutin. Stačí jich jen pár. Ale vždy kvalitně zpracované a čerstvé, třeba jako toast s hummusem, avokádem a pošírovaným vejcem, nebo palačinky s javorovým sirupem a mascarpone s lesními plody. No a k tomu samozřejmě voňavou kávu z vlastní pražírny. Kde toto v Berlíně najít? Třeba v Silo Caffe na Gabriel-Max Strasse.

Kaschk

Ano, ano, klasickou hipsterskou kavárnu bychom tu mohli také uvést. Co třeba Kaschk? Znáte? Celkem nová kavárna v Mitte se chytla v podstatě okamžitě. Severský styl má otevřenou náruč pro všechny návštěvníky během dne, večer navíc nabízí i alkoholické opojení s obrovskou nabídkou točených piv (tuším, že běžně mají v nabídce osmnáct druhů). Kavárna ovšem vyhovuje každému, můžete zde projednávat své obchody, číst si nebo třeba dodělávat úkoly do školy. Káva je velmi chutná a hodně levná. Pro studenty pak samozřejmě vítaná WIFI zdarma.

What Do You Fancy Love?

Kousek od Kurfürstendammu najdete milou kavárnu pojmenovanou What Do You Fancy Love? Perfektní atmosféra, perfektní prostředí. Skvělé místo, kam si zajít s přáteli, nebo kde trávit čas čekáním na odlet. Velmi dobrá káva a spousta dobrot k zahnání hladu. Je to vlastně takové malé a útulné bistro s velkým výběrem fresh džusu a müssli a jiných zdravých pochutin.

Kavárny prostě k Berlínu patří. Vůně kávy, nezapomenutelná atmosféra, vše co si představujete pod výrazem „ideální“, to najdete zde.