Babinský bistro

Moje dobrodružná cesta po republice za kávou mě přivedla do Brna a narazila jsem na podnik, který oficiálně není kavárna, ale vaří skvělou kávu. Až je skoro škoda, že si kavárna neříkají.  Bistro se nachází na Špilberku, konkrétně přímo před vchodem do hradního nádvoří. Po výšlapu až k hradu bylo toto bistro velice vítaným překvapením. Aby také ne, viděli jste někdo ten kopec?

Bistro je laděno do venkovského stylu, dá se sedět ve vnitřních prostorách, ale i venku, což je podle mého ta nejlepší volba. Obzvláště v létě, když svítí sluníčko a kolem vás rostou popínavé květiny. V zimě vás ve vnitřních prostorách ohřívá krásná kachlová kamna, takže se cítíte jako doma v peřince. V nabídce samozřejmě nesmí chybět vynikající vína, káva, dorty a různé jiné dobroty. Pečou si zde svůj vlastní, domácí, kváskový chléb a nabízí domácí paštiku. Po celodenním chození po různých místech Brna jsem si opravdu ráda sedla a dala si jejich kávu a byla skvělá, personál byl milý a usměvavý. Jejich vlastnoručně pečené dorty jsou ke kávě vynikající. Pokud máte rádi historii a historické budovy, tak toto místo je přesně pro vás. Dát si kávu s výhledem na Brno je opravdu krásný zážitek. Bistro se také podílí na různých akcích, společně se Špilberkem, například degustace vín, jarmarky nebo vánoční akce. Co mě opravdu zaujalo byla jedna akce o různých přípravách kávy a poté jejich následná ochutnávka. Proběhla i ukázka prastaré metody pražení kávy, jestli tohle není dostatečný důkaz, že ví, jak se dělá dobrá káva, tak už nevím. 

Tento podnik je sice oficiálně bistro, ale v mém srdci je to kavárna. Tady se dělá káva, jak má být. A hlavně se dělá s láskou, a to na ní jde poznat. Jakožto někdo, kdo nepochází z Moravy, jsem si opravdu užila přístup personálu. Veselá povaha a vtípky kombinované s typickým brněnským přízvukem všemu dodalo korunu. Celková atmosféra byla velice příjemná, domácká, ale hlavně typicky česká, a to je největší plus ze všech.