C’UP Coffee Up

V Ústeckém kraji v Ústí nad Labem kousek od městských sadů, hned přes silnici, můžeme nalézt kavárnu C’UP. O tomto podniku se říká, že je to jedna z mála kvalitních kaváren v Ústí nad Labem. Pokud už se nacházíte v Ústí nad Labem, určitě se musíte zastavit zde. Kavárna je situována v pěkném prostředí s výhledem na park, což je v Ústí nad Labem ojedinělé, protože Ústecký kraj je více zaměřen průmyslově a na okolí je to znát.

Kavárna je moderně vybavená do ‘hipster’ stylu. V jednoduchosti je krása, říká se, a zde to rozhodně platí. Atmosféra této kavárny je velmi příjemná, pokud máte nějakou práci, kterou potřebujete udělat, pak tady k tomu máte perfektní příležitost. Nevyskytují se zde rušivé elementy a vy se tak můžete dobře soustředit. Kavárna je často navštěvována studenty z blízké univerzity nebo dokonce i vyučujícími, právě z tohoto důvodu. Sama jsem tam ještě před pár lety seděla a psala protokol k laboratorní práci. K tomu všemu máte štěstí, protože TADY umí udělat kávu, vynikající ať si dáte jakoukoliv. V nabídce je výběrová káva jak od českých, tak i zahraničních pražíren. Obsluha je přátelská a milá, cítíte se vítáni.

K zakousnutí jsou tu různé druhy dortíků, které si kavárna sama peče a během pracovního týdne si sem můžete zajít i na brunch. Pro vysvětlení, brunch je jídlo mezi snídaní (breakfast) a obědem (lunch), takže v podstatě okázale nazvaná svačina. Co velice oceňuji je nabídka zákusků, které jsou uzpůsobené i pro lidi trpící alergií na laktózu nebo nabídka jídel převážně vegetariánských. Obecně jsou zde dortíky vcelku dietní, takže se nemusíte při návštěvě strachovat o vaši figuru a žádné nové faldíky. Na druhou stranu se mi líbí, že nenabízí pouze sójové mléko, ale i klasické. Spousty moderních kaváren jede pouze podle moderních “trendů”, a to tak, že vše musí být veganské, což se nemusí každému líbit. 

 Tady se najde pro každého něco. Pokud jste milovníci kávy jako já, tak sem určitě zajeďte. Nebudete litovat, to vám zaručuji. Jediné mínus, co mě tak napadá je město, ve kterém se tato kavárna nachází. Jak jsem již výše zmínila, Ústí nad Labem není zrovna lázeňské město a bohužel nedělá kavárně dobrou reklamu.