Café La Fée Olomouc

Adresa: Ostružnická 13, Olomouc 779 00

Otvírací doba: Ne – Pá 09:00-19:00, So 09:00-20:00

Web: https://www.facebook.com/cafelafeeolomouc/

Káva, Kávová Zrna, Vůně, Pražené, Fazole, Espresso

V dnešním světě pokud chcete s podnikem prorazit, musíte být světoví, originální a neotřelí, což se majitelům La Fée rozhodně daří. V srdci městského ruchu Olomouce vznikl kousek Francie, kde na člověka dýchne atmosféra malebného Provence a zákazníci se jen hrnou. Kávu si nechávají pražit na konci ulice v Kafé Kodó. K ochutnání je káva z Indie, El Salvadoru, Hondurasu, Brazílie i Kolumbie. Cenově se však pohybují jako všude jinde, nic co by vás zruinovalo. 

Mimo výbornou kávu potěší zákazníky i poměrně rozsáhlou nabídkou snídaní v podobě několika druhů sladkých a slaných francouzských palačinek, croissantů, bagelů a vajíček s několika různými druhy úprav. Pro zastánce zdravého životního stylu je v nabídce i ovesná kaše s ořechy a ovocem. Mnozí jistě ocení i snahu kavárny o ekologické myšlení. Pokud si totiž na kávu donesete vlastní hrnek, dostanete 10% slevu z ceny nápoje. Dokonce i salát si tu můžete odnést v jejich vlastním obalu. Existuje snad lepší způsob, jak použít zavařovačku? S trefným nápisem „Salátovník“ na víčku vám ji dovezou dokonce až ke dveřím. A co to ten Salátovník vlastně je? Jedná se o podnik v Šumperku, se kterým kavárna spolupracuje. Jejich cílem je bez plastové balení a neplýtvání potravinami. 

Jdete na sraz s kamarádkami a káva ani čaj nejsou t pravé? Není třeba zoufat. V nápojovém lístku najdete i něco ostřejšího, ať už máte chuť na panáka, drink nebo sklenku vína. V zimních měsících se pak můžete zastavit na výborný francouzský punč. Denně je v nabídce několik skvělých domácích dortů a na své si přijdou milovníci pořádné vrstvy čokolády i ti, co si potrpí na něco lehčího a svěžího. 

Uvnitř je kavárna zařízená skromně, ale vkusně a útulně. Člověk se tu cítí jako doma. Venku je pak k dispozici i zahrádka ve skrytu spousty zeleně a vzrostlých stromů, můžete si tak kousek přírody vychutnat i v centru velkoměsta.