SKØG Urban Hub Brno

Adresa: Dominikánské náměstí 187/5, Brno 602 00

Otvírací doba: Po – Pá: 08:00–20:00, So – Ne: 09:00–20:00

Webhttps://www.skog.cz/

Káva, Fazole, Osivo, Prášek, Dřevěné, Sekání, Deska

O kavárně:

Unikátní koncept v industriálním stylu, kde je tak útulno, že se tu cítíte jako doma, jen ta káva je na vyšším levelu. Pokud holdujete modernímu stylu a perfektnímu servisu

Takto by se dala popsat kavárna s velmi neobvyklým jménem “SKØG Urban Hub“, která vznikla v Brně poměrně nedávno. Nachází se na Dominikánském náměstí a má mnoho tváří. Především se zaměřuje na vegetariány a vegany, což je jistě krok správným směrem. Trend vegetariánství stoupá raketovou rychlostí, ale podniků s takovýmto zaměření je pomálu.

Nejenže si tu vychutnáte výbornou prémiovou kávu z Afriky, nebo třeba Kolumbie a to i ve variantě s ovesným či jiným bez laktózovým mlékem. Možná taky ochutnáte něco nového z nabídky ne až tak běžného snídaňového menu. Vyzkoušet můžete například pohankové lívanečky, které vám v kuchyni připraví na slano i na sladko. Během dne je pak v nabídce polévka dle denní nabídky a několik hlavních jídel. Vybírat lze z dýňového curry, burito bowl (burito servírované v misce), nebo ramen. Na závěr si můžete dát sladkou tečku v podobě dortu, či koláče. Nabídka celkově není příliš široká, rozhodně však zaujme.

Najíte se tu průměrně za 140 korun a polévka je v nabídce za 47 korun, velká pak za 67 korun.

Přes noc se tato kavárna s výběrovou kávou mění v bar s vlastním koktejlovým menu. Potěší jistě i vegetariánská kuchyně a perfektní tým, který čítá na dvacet lidí od baristů přes barmany, až po kuchaře a obsluhu.