Café Tucan Valašské Meziříčí

Adresa: Náměstí 3, 757 01 Valašské Meziříčí

Otvírací doba: V týdnu od 7:30 do 22:00, v sobotu od 9:00 do 23:00 a v neděli od 9:00 do 20:00

Web: Cafe Tucan

Káva, Cappuccino, Latte, Espresso, Americano

Kavárna a pražírna, která se vyhrabala ze stínu autobusového nádraží a z poměrně pochybného servisu a nabídky se vypracovala na úplně jinou úroveň. Když navštívíte Café Tucan dnes, jako byste vkročili do úplně jiné kavárny. Vše šlape, jak má, servis je perfektní, obsluha veselá a příjemná a atmosféra naprosto okouzlující. A ta káva!

Mimo výbornou kávu přímo z Kostariky, Etiopie nebo Keni a perfektní dortíky si zde můžete pochutnat i na měkoučkém sladkém i slaném pečivu, které si tu denně pečou sami. Hlad snadno zaženete vyladěnou pizzou, dohromady nabízejí sedm druhů, a vše zakončit například konvičkou prémiového sypaného čaje. Nově je v nabídce dokonce i domácí zmrzlina.

Cestou domů si s sebou můžete odnést balení čerstvé zrnkové kávy, kterou tady uchovávají v originálních plechovkách a dokonce nabízejí i dárková balení. A co víc, jejich kávu si můžete objednat i na e-shopu kavárny až ke dveřím.

Za okny kavárny často uvidíte páry i přátele klábosící nad šálkem horkého nápoje, je to ale také skvělé místo pro nomády a samotářské čtenáře. Vybudovali tu totiž poměrně rozsáhlou vnitřní i venkovní knihovnu, kde jsou k nalezení nejrůznější tituly a to jak ty novější, tak i některé opravdu staré. Můžete tu tak strávit příjemný den jen sami se sebou a výbornou knihou a nikdo vás odtud nebude vyhazovat. Ceny jsou příjemné a za své peníze dostanete jen to nejlepší.

Čas od času sem můžete vyrazit i za kulturou. Například poslechnout si malý klavírní koncert nebo přednášku. Někdy se kavárna mění dokonce v galerii.