Bez konceptu v Liberci

Velká prosklená okna, venkovní posezení se stoličkami na chodníku a fasáda porostlá zelení – to jsou indicie, které vás nasměrují do liberecké kavárny Bez konceptu. Podnik má širší využití, je studovnou pro vysokoškoláky, zázemím pro obchodní schůzky i klidným místem pro „home officáky“. Kavárnu si oblíbí i milovníci umění, pro které se zde konají výstavy.

Při vstupu působí prostředí vzdušně díky vysokým stropům a otevřené galerii nad barem. Majitelé při zařizování kavárny volili kombinaci dřeva s bílou a modrou barvou, což se na první pohled může zdát nevýrazné, ale v jednoduchosti je krása.

Kavárna je pro své návštěvníky otevřena celý týden. Baristé svým hostům připraví vybranou variaci espressa, filtrované nebo ledové kávy pro osvěžení. V případě zájmu si můžete objednat i bezkofeinovou verzi kávového nápoje, dle libosti i s alternativními druhy mléka. Káva je připravování z italské odnože Trucillo a z kávových zrn upražených v partnerské pražírně v Čechách. Pro hosty jsou v nabídce také domácí limonády, čaje či horká čokoláda. V nápojovém lístku podniku jsou také zařazena vína, destiláty a míchané drinky.

K dobré kávě patří i lahodné dezerty, ty z kavárny Bez konceptu zaženou vaši mlsnou bez problému. Můžete zde ochutnat oblíbený cheesecake připravovaný na různé způsoby, tartaletky, dorty i tradičný české dezerty. V denní nabídce vždy najdete bezlepkový dezert i zákusek vhodný pro vegany.

Pro ranní ptáčata a dopolední hosty je připravena rozmanitá nabídka snídaní. Můžete si objednat anglickou variantu snídaně, vejce benedikt, bagel s míchanými vajíčky nebo vyšperkovanou vaječnou omeletu. Pro milovníky sladkých snídaní jsou připraveny lívance se zakysanou smetanou a lesním ovocem či domácí granola s řeckým jogurtem. V průběhu dne jsou k dostání čerstvé sendviče, bagety, ciabatty a quiche, tedy slané variace koláčů.

Důkazem o oblíbenosti podniku ve městě je skutečnost, že se kavárna rozšířila o další dvě pobočky. Konkrétně se jedná o kavárnu Bez konceptu 2, která se nachází v blízkosti Technické univerzity v Liberci. Třetí pobočka byla otevřena ve Vratislavicích nad Nisou, její název je Bez konceptu 101010. A nenechte se zmást – přestože kavárny bez konceptu se tváří, jakože že žádný koncept nemají, opak je pravdou a jejich styl, stejně jako kávu, určitě oceníte.