Bezejmenná kavárna aneb… Kavárna co hledá jméno

Mysleli jste si, že je nemožné provozovat podnik beze jména? Kavárna co hledá jméno, vás přesvědčí o opaku!  Ačkoliv se kavárna nachází v centru Prahy v blízkosti stanice metra Anděl, při její návštěvě máte pocit, že jste v jiné dimenzi. Podnik vznikl v prostředí staré cihlové truhlárny. Není do něj přístup přímo z rušné ulice, trochu se před zákazníky schovává. Přesto je tu často plno. Dovnitř se dostanete přes parkoviště, ale zamířit na neznámou půdu se opravdu vyplatí.

Areál má rustikální vzhled, čemuž napomáhá neopravená fasáda, staré dřevěné dveře a loftová okna. Zprvu máte pocit, že jste si možná spletli adresu. Ale právě díky minimálním zásahům do rádoby chátrajícího prostředí má kavárna duši a jedinečnou atmosféru. Klidné zákoutí tu najdou studenti a pracující hosté. Ti mají možnost využít co-workingové místo snoubené s výstavní galerií v prvním patře. Právě vystavené originální nástěnné malby dodávají starým stěnám nový nádech. Pravidelně se tady pořádají výstavy a benefiční akce. Podnik nabízí možnost pronájmu menší konferenční místnosti pro přednášky nebo divadelní představení. Místnost má plochu 50 m2 a je stavebně oddělena od kavárny, což znamená, že vaše akce nebudou nijak rušeny provozem kavárny. Kapacita je 50 míst k sezení při divadelním uspořádání, anebo 30 míst při workshopu. Jako pronajímatelé tu budete mít k dispozici stoly i židle, a z dalšího vybavení mikrofon pro mluvené slovo, promítačku, flipchart, wifi – vše je v ceně pronájmu; je tu možnost hudby i cateringu, který pro vás obsluha na vyžádání připraví předem. Dokonce je tu možné uspořádat nevšední svatební hostinu.


Nejen zázemí podniku by mělo být důvodem k návštěvě. Bez dobré kávy a pohoštění by se kavárně nedostávalo takové obliby. Baristé v tomto podniku jsou připraveni svými nápoji uspokojit i náročnější hosty. O váš pitný režim se postará i zdejší barman, který mimo jiné připravuje signature drinky, tedy drinky dle vlastní receptury.

Cukrářky v kavárně připravují originální dezerty, proto vybrat si kávě pouze jeden je často nemožné. Ať už ochutnáte dort, zákusek nebo koláč, budou vaše chuťové pohárky v sedmém nebi. Navštívíte-li kavárnu v ranních hodinách, máte možnost zde i posnídat. V ranním meníčku jsou vejce benedikt, florentiská vejce nebo křupavé müsli s jogurtem. Každý den je pro hosty k lehkému obědu připravena polévka. Samozřejmostí je občerstvení v podobě sendvičů a dalších svačin bezlepkový chléb, ovesné kaše; Dále je zde 13 druhů kávy, horké drinky, nealko i alkoholické nápoje či mixované drinky.

A jak se do Kavárny, co hledá jméno dostanete? Nejlépe metrem trasa B a vystoupit na stanici Anděl. Z podchodu metra je možno vyjít na obě strany – buď k Obchodnímu centru Nový Smíchov, anebo směrem Na Knížecí – a odtud už to bude jen kousek pěšky. Přijet můžete i tramvají, zastávka Anděl je poblíž a staví tu linky 4, 5, 7, 12, 20, 21. Využít lze i všechny autobusy, které končí na autobusovém nádraží Na Knížecí. Některé z nich zastavují v Bozděchově ulici, a odtud je to ke kavárně už jen pár kroků…


Pokud jste Pražan a hledáte klidné místo v centru, nebo jen krásy hlavního města poznáváte při výletě, tuto kavárnu si prostě zamilujete.