KÁVA PODĚBRADY má laťku vysoko

Až se budete procházet po náměstí v Poděbradech a objevíte nově otevřenou kavárnu s názvem KÁVA PODĚBRADY, neváhejte vstoupit. Kavárna je útulným a klidným zákoutím s přátelskou atmosférou a milým personálem. Vůně čerstvě pražené kávy vás příjemně omámí hned při vstupu.


Podnik je totiž součástí konceptu, který je tvořen další pobočkou, espresso barem, a pražírnou výběrových kávových zrn z Ameriky a Afriky. Káva v této kavárně je připravována z kávových zrn zpravidla upražených majitelem. Výsledným produktem pražení jsou dvě značky kávy  Amáres coffee  a First Crack Coffee. Amáres coffee je určena pro zákazníky, kterým chutná sladší káva s nízkou aciditou. Pro kávové fajnšmekry pak bude zajímavější značka First Crack Coffee, která je pražena z výběrových zrn a má výraznou chuť i aroma. Příběh k jednotlivým druhům se můžete dozvědět od majitele či ochotného personálu. Pokud vás káva osloví nebo budete mít zájem o ochutnání dalších druhů, máte možnost zakoupit degustační balíček nebo jednotlivá balení upražených kávových zrnek.

Při koupi tohoto lahodného moku málokdo odolá pohledu na skvěle vypadající dezerty, které potěší i vaše chuťové buňky. Můžete zde ochutnat různé druhy a příchutě dortů, koláčů a zákusků. Pro zákazníky požadující bezlepkový či veganský dezert má kavárna vždy nějaký připraven.


KÁVA PODĚBRADY se snaží nabídnout rozmanitou nabídku kávových nápojů a pokrmů, všichni tu jsou prostě „kávomilové“. Kávu zde občas přidají i do pokrmu. Budete-li mít štěstí, tak při vaší návštěvě bude v nabídce kváskový chleba s kávovou majonézou a roastbeefem marinovaným v kávě a pepři.

Kavárna se snaží svou nabídku přizpůsobit také ročnímu období, proto cappuccino s kapkou domácího vaječného likéru nebo vynikající svařák Vás příjemně zahřeje po podzimní či zimní procházce. Naopak v letních měsících jistě oceníte talent barmana, který vám pro osvěžení nabídne kávový koktejl dle vlastní receptury.

V kavárně se pořádají také nedělní brunche, při kterých se snoubí skvělá káva s lahodnou snídaní. Až sami okusíte, jistě dáte za pravdu, že po nich je hned neděle pohodovější.