Fantova kavárna

Wilsonova ulice, Královské Vinohrady

Historie budovy

Fantova kavárna, která se nachází v budově hlavního nádraží přešla před pár lety kompletní rekonstrukcí. Část budovy, kde se kavárna nachází, opravila italská firma Grandi Stazioni. Cestující si tak mohou znovu užít úchvatnou atmosféru tohoto historického místa, které navozuje nostalgickou atmosféru starých časů.

Fantova kavárna nese jméno po Josefu Fantovi. Ten se účastnil soutěže o podobu budovy, která byla vyhlášená v roce 1899. Fanta se nechal inspirovat nádražím v Paříži a vymínil si, že s ním budou spolupracovat čeští umělci.

Prostor kavárny byl původně odjezdovou halou, později zde bylo vytvořeno posezení pro cestující, kteří čekali na vlak.

Zajímavě umístěná kavárna má vysokou kopuli, která je z vnitřní strany zdobená secesními motivy. Interiér Fantovi budovy vyzdobili sochaři Stanislav Sucharda a Ladislav Šaloun.

O kavárně

Než usednete k voňavému šálku kávy, můžete si naplno užít krásu dokonalé secesní budovy, nástěnných maleb, ozdobných stěn a krásných maleb.

Lahodná káva značky Dieme pochází z italského města Padova. Pražírnu s téměř stoletou tradicí zde založili roku 1927 Romeo Dubbini a Mario Malagoli, které kromě dlouholetého přátelství spojovala i vášeň pro voňavý černý mok, který si chtěli zkusit vyrobit z vlastnoručně vybrané, namíchané a upražené kávy. Dnes tato společnost dodává kávu především do restaurací.

Pokud se vydáváte na dlouhou cestu, nebo se z ní vracíte, kavárna má v nabídce i menší jídla. Můžete zkusit některou z baget, nebo si můžete dát třeba k snídani vejce do skla nebo k lehkému obědu dukátové buchtičky.

A k dobré kávě patři i sladká tečka. Pro hosty je připravený výběr dortů a dezertů. Nejen děti potěší křehké palačinky s ovocem a šlehačkou.

Výhodou je i možnost odnést si kávu v kelímku třeba do vlaku.