Kavárna Galerie U LIŠKY BYSTROUŠKY

Náměstí Míru, Loštice

Kavárna s příběhem

Dobrá káva nemusí být nutně spojená s okázalostí a stoletou tradicí. I dnes se najdou odvážní lidé, kteří se pustí do podnikání v tomto oboru.

Mezi takové kavárny patří mladá kavárna v městečku Loštice nedaleko Olomouce. Loštice jsou proslulé hlavně svým originálním produktem, a to jsou tvarůžky.

Kavárna si zvolila jednoduchý styl. Vytvořila prostředí, kde se cítí dobře maminky s dětmi i skupina přátel, co si zajdou večer posedět.

Název Kavárna Galerie U lišky Bystroušky nebyl zvolen náhodně. Nedaleko Loštic se narodil akademický malíř a myslivec Stanislav Lolek (1873-1936), kterého život zavál do učení na lesníka k revírníkovi Gustavovi Kořínkovi. Ten mu vyprávěl o jedné vychytralé lišce, kterou potkal při pobytu na nedaleké hájovně. Stanislav Lolek se pustil do malování a vytvořil soubor kreseb, které spisovatel Rudolf Těsnohlídek využil jako ilustrace pro literární zpracování příběhu. Texty vycházely v novinách a pro velký úspěch vyšla kniha Příběhy lišky Bystroušky. Ta se stala podkladem pro operu Leoše Janáčka.

Kvalitní káva s láskou připravená

Je hezké si tento příběh připomenout u dobré a voňavé kávy, kterou vám s úsměvem a vtipem obsluha připraví. A je z čeho vybírat.

Majitelé kavárny se rozhodli jít cestou kvality a lahodný šálek kávy, jehož vůně vás přenese do jiné reality, připravují z ručně tříděné kávy, která je pěstovaná šetrným způsobem bez syntetických hnojiv.

Něco zajímavého ke svačince

Pokud se budete chtít najíst, tak ochutnejte některou z lahůdek, která vám představí tvarůžky tak, jak chutnají místním. Na závěr to chce sladkou tečku. Neuvěříte, dokud neochutnáte. Fantazie místních lidí nezná hranic, a tak zrající mléčný výrobek, kterým tvarůžky jsou, umí uplatnit při výrobě sladkého dezertu: tvarůžkových košíčků. Za úplně bizardní věc lže považovat tvarůžkovou zmrzlinu. Tu zde servírují i v zmrzlinovém poháru s horkým letním ovocem a šlehačkou.

Nakonec to můžete spláchnout sklenicí dobře vychlazeného nefiltrovaného a nepasterizovaného piva z nedalekého pivovaru.