Zastaveníčko s dobrou kávou – Café Chateau

Zámek Lednice, Lednicko Valtický areál

Nostalgie starých časů

Pokud hledáte místo k odpočinku, romantiku, trochu historie a posezení u dobré kávy, u kterého můžete kromě lahodného nápoje obdivovat i výhled na minaret, pak pro vás kavárna v této malebné moravské lokalitě bude ta pravá.

Ať už jste se vydali na prohlídku zámku, nebo jste si přišli jen prosedět, tak Café Chateau vám nabídne jedinečnou atmosféru, která patří k těm nejlepším a nejvyhledávanějším v Lednicko – Valtickém areálu.

Kavárna byla vybudovaná v místech, kde pobývala šlechta, která přijížděla na zámek na návštěvu. Káva je zde připravovaná a podávaná na vysoké úrovní spolu s lehkými zákusky. 

Příprava kávy jako alchymie

Na výrobu lahodné kávy se zde používá Arabica a pražení je kontrolované a dělané přesně podle požadavků kavárny. Takový dohled zaručí čerstvost kávy a kvalitu upražení. Personál je vyškolený k tomu, aby vám o kávě řekl vše, co chcete vědět a co vás o přípravě a vlastnostech kávy zajímá.

Kromě espressa a dalších specialit z něj vyrobených můžete ochutnat i filtrovanou kávu. Espresso zde vaří z kávy z Brazílie a Panamy, která je pražená v italské pražírně a najdete v ní jemně oříškovou chuť s tóny čokolády a karamelu. Dalším dodavatelem je Karlovarská pražírna, a tuto kávu si zde můžete zakoupit v dárkovém balení domů. Zajímavou variantou je i káva z malé pražírny v Jizerských horách a další káva vybraná přímo k souladu s místem, kde se připravuje a její původ je v Brazílii a Etiopii.

Kdo ještě neochutnal filtrovanou kávu, může zde tento nápoj vyrobený alternativním způsobem ochutnat. Káva na filtr je jinak pražená, má světlejší barvu, zpracovává se jinou metou, kterou si můžete prohlédnout. Nabízí celou škálu chutí a tu svou si najde úplně každý milovník kávy.

Sladké dobroty, které zde ke kávě připravují, si můžete prohlédnout na instagramovém účtu.

https://www.instagram.com/marky_holaskova.cafechateau/