Kavárna Slavia – Český kavárenský poklad v centru Prahy

V Praze se nenachází mnoho známějších a zároveň starších kaváren, než je právě kavárna Slavia, jejíž otevření se datuje až do druhé poloviny 19. století, konkrétně do roku 1881. Je však toto kultovní místo, kam velice rádi chodili na kávu takový čeští velikáni jako například Bedřich Smetana, Karel Čapek či Jaroslav Seifert, připraveno obstát i v 21. století? Odpovědí vám budiž naše recenze. 

Široká nabídka dobrého jídla ke kávě 

Co se týče kvality a pestrosti nabízené kávy, tak kavárna Slavia je rozhodně plně připravena obstát i v dnešní konkurenci. V nápojovém lístku totiž krom tradičního Espressa, Cappuccina či Americana nechybí ani trendy fairtradová bio káva – pokud byste měli zájem o její ochutnání, pak ji v nápojovém lístku hledejte pod honosně znějícím názvem Café Intención especial bio espresso. Slavia dále láká návštěvníky i na zajímavé kávy, které v mnoha jiných kavárnách nenajdou – například na lungo s tuzemským rumem nebo medové latte. Nabídku káv poté ještě doplňují ledové kávy či klasický „turek“. 

Dalším faktem hovořícím ve prospěch této kavárny je, že se zde nejenom dobře občerstvíte kávou, případně pivem či nealko nápoji, ale zároveň se tu i skvěle a vydatně najíte, neboť v kavárně Slavia vaří – a to dokonce i několik hlavních jídel. Kapitolou samou pro sebe je pak cukrárna, jež je rovněž součástí této kavárny. Za ochutnání stojí zejména Sachr dort s čokoládou, zmrzlinou a šlehačkou.

Interiér má své kouzlo, ale… 

Z prostředí kavárny je cítit historický nádech a do jisté míry i punc luxusu, avšak je to právě interiér, který je jedinou drobnou kaňkou na jinak skvělém pocitu z této provozovny. Řada návštěvníků se totiž nechává slyšet, že interiér není tak útulný a osobitý, jak by se od kavárny dalo očekávat. A to můžeme jen potvrdit. 

Zajímavou novinkou je poté možnost posezení na venkovní zahrádce v uzavřené části Smetanova nábřeží. Ano, lze se občas setkat s negativními názory na okolní hluk, ale to je holt daň za posezení v centru Prahy. Nic, co by se dalo kavárně vytknout. Ochudit vás nemůžeme samozřejmě ani o zkušenosti s obsluhou. Ta patří k lehkému nadprůměru – nenadchne, ale ani neurazí