Kočičí kavárna v Plzni

Plzeň je moc pěkné město a pokud jste se rozhodli tam zajet, tak mám pro vás skvělý tip. Co je lepšího než si dát kávu, a přitom se pomazlit s nějakou roztomilou kočičkou? Lepší už by byla snad jen sekce pro štěňátka, pak by to bylo ideální. Nedaleko náměstí s katedrálou svatého Bartoloměje se nachází právě kočičí kavárna. V minulosti jsem už viděla kočičí kavárny, které se musely zavřít kvůli hygieně, ale této to rozhodně nehrozí.

Když vejdete dovnitř nemůžete si nevšimnout sedmi kočičích individuí, jak vás pozorují. Někdy si jich všimnete ještě předtím, než vůbec stihnete vejít, díky skleněné výloze, ve které se kočičky rády vyhřívají. Úžasné na nich je, že jsou přátelské a nebojí se k vám přijít a pomazlit se. Známe kočky, ty mají vlastní hlavu a přijdou si kdy ony samy chtějí. Málokdy se nechají od cizích lidí, tak snadno pohladit nebo podrbat, takže tyto kočičky jsou evidentně vychované s láskou. Nemají z člověka strach, ba naopak. Po zdech visí obrazy jednotlivých kočičích přátel, které kavárnu obývají s jejich jmény napsanými hned pod nimi, abyste věděli, jak na naše chlupaté kolegy volat. Co se týká kávy, nemám co vytknout, čerstvě pražená, výborná a k tomu samozřejmě nějaká sladká tečka. Co mi přišlo vtipné a nápadité byl prodej piva s názvem ‘Divoká kočka’. Je to světlý ležák vařený v pivovaru Purkmistr, sama jsem ho zatím neochutnala i přesto, že mi bylo doporučováno. Jeden internetový kritik toto pivo označil za lehce nadprůměrný ležák vyrobený pro sympatický projekt. Je pravda, že toto konkrétní pivo má mnoho návštěvníků kavárny v oblibě a nejenom z Česka, ale i ze zahraničí. To abych si udělala výlet do Plzně, co možná nejdříve a napravila svoji chybu.

Můžete využít i možnost rozvozu jídla nebo si ho na místě vyzvednout. Osobně jsem se nesetkala s mnoha kavárnami, které by jídlo rozváželi, takže to beru jako velké plus. Obsluha je moc milá, jak k lidem, tak i ke kočičkám. Prostě tato kavárna je ráj pro milovníky koček, málem jsem si po návštěvě jednu pořídila. Z toho by doma neměli radost, tím jsem si jistá. Prostředí je příjemné a čisté a stejně tak i kočky. Takže pokud nemáte silnou alergii na kočičí chlupy, neváhejte a přijeďte se s těmi malými čumáčky pomazlit.