Galerie Café Loket

V centru středověkého městečka Loket v Karlovarském kraji, se nachází malý kávový poklad mezi kavárnami. Galerie zkombinovaná s kavárnou a malým obchůdkem, kde můžete zakoupit umělecká díla místních, ale i zahraničních umělců. Tím myšleno například krásné keramické sošky, hrníčky nebo obrazy. Velmi oblíbená, jak mezi turisty, tak Čechy. Vyzívám vás tedy k hlubšímu prohloubení vaší závislosti na kofeinu a dortících, přijeďte a vyzkoušejte vynikající kávu z této kavárny za doprovodu pěkného uměleckého programu.

Čeho si na první pohled všimnete, když vejdete do kavárny je velice příjemná atmosféra a esteticky upravený prostor. To je jistě posíleno i tím, že tato kavárna je rodinný podnik. Samozřejmě, jedná se o galerii, takže na zdi nesmí chybět nějaké umělecké obrazy. Každý měsíc je zde jiná výstava od různých umělců. Doprovodný program může zahrnovat divadelní představení nebo třeba koncerty. Celková atmosféra je velmi intimní, a tudíž si můžete s umělci po představení třeba i popovídat. K tomu samozřejmě nabízí vynikající italskou kávu značky Grieco, kterou si zákazníci nemůžou vynachválit. Kavárna nabízí unikátní loketské perníčky, které se pečou přímo v kavárně, domácí koláče, zákusky a dortíky všeho druhu. Součástí kavárny je malý kavárenský dvoreček, kde si můžete dopřát chvilku ticha a klidu, daleko od ruchu ulice. Tento dvoreček nebo samotné prostory kavárny se dají pronajmout například na svatbu nebo na různé soukromé akce. Dvoreček má také grilovací zázemí, takže vaše soukromá akce bude o to lepší.

Do Lokte často přijíždějí turisté ze všech koutů světa, a i ti většinou zamíří právě sem, do této krásné kavárny. Jak Němci, tak Američani a taky Češi se shodnou v tom, že bez návštěvy Galerie Café by to nebylo ono. Obsluha skvělá a milá, káva vynikající, kvalitní a dorty, tak lahodné, že bych se po návštěvě bála stoupnout na váhu. A to nejlepší na tom je, že si tyto dortíky a dobroty můžete objednat na zakázku. Takže máte dvě možnosti, buď začít cvičit a vykompenzovat ten příval kalorií nebo se radši nevážit.