Káva a kapsle – dá se taková káva vůbec pít?


První zmínky všemi oblíbeného hořkého nápoje pramení z tzv. pravlasti kávy, oblasti Etiopie, kde se podle historických pramenů požívala káva už v 1. století př.n.l. Kávovníkové stromy tu rostly divoce a obyvatelé patrně poznali jejich účinky při žvýkání těchto plodů. Účinky kávy byly známé už v antickém světě, ale kdy se káva proměnila v lahodný nápoj, který dnes zná téměř každý obyvatel naší planety? A kdy se začal rozvíjet moderní trend kávových kapslí? Na to, a ještě více si odpovíme v dnešním článku na téma Káva a kapsle. Dozvíte se, jak se taková káva vyrábí, jaké jsou její benefity a na co si naopak dát pozor.

Historie zrodu kávových kapslí

První patent na kávovou kapsli vymyslel v roce 1986 zaměstnanec firmy Nestlé, Eric Favre. Následovalo vytvoření samostatné firmy Nespresso, kde se Eric Favre stal prvním ředitelem. Inspirace pro kvalitu Nespresso pocházela z vyhlášeného římského bistra, známého přípravou fantastického espressa. Nový vynález poprvé vyzkoušel ve Švýcarsku, kde se ale přes veškeré snahy Favreho neuchytil, a tak pokračoval ve východní Asii. Jako první si kávové kapsle osvojili Japonci, ale později se rozšířily i do Evropy. Přibližně na přelomu tisíciletí se už kapsle začaly vyrábět ve velkém a otevíraly se i první obchody. Co bylo tajemstvím jejího rozmachu a oblíbenosti, nám pořád zůstává zahalené tajemstvím.

Principy výroby a spotřeby kávových kapslí

V samotné kapsli se ve skutečnosti nachází přibližně 7 gramů mleté kávy. Některé značky tvoři tento prášek z rovnou z rozemletých zrn, ale ty pak bývají velmi drahé. Nejčastější káva v kapslích je podobná klasické „rozpustné kávě“ nebo „turkovi“, ale to pak záleží, jaké kapsle preferujeme. Novodobé kávovary fungují na prolití kapslí horkou vodou, která pak vyteče přímo do hrníčku. Její příprava je velice jednoduchá, a to je myslím jeden z hlavních důvodů její oblíbenosti. Příprava této kávy se skládá z naplnění nádobky vodou, vložení kapslí a zmáčknutí tlačítka Start. Samozřejmě záleží, jaký kávovar máte, protože ty nejnovější nabízejí možnost zvolit si správnou teplotu, takže si můžete nabídnout ledovou kávu i horkou čokoládu. Také jaký druh kávy preferujete – dnes se nabízejí kávovary specializované jen na kávy typu Espresso a Lungo, nebo naopak jen na mléčné nápoje, a jiné naopak nabízejí všechny možnosti, kdy se chuť odvíjí jen od toho, jakou kapsli vložíte. Co se týče času na přípravu, je to velmi podobné klasické přelévané kávě. Jako velký benefit se také uvádí vlastnost některých novodobých strojů, a to sice příprava nadýchané pěny. Pokud si ale chcete tento luxus užívat i doma, a nejen v kavárnách a restauracích, musíte si vybrat opravdu kvalitní stroj. Většina strojů i značek sice tuto vlastnost prezentuje velmi často, ale výsledný nápoj se velmi často liší od prezentované fotografie uvádějící firmy na obalu výrobku, a tak je dobré nedat na první pohled a pokusit se vyhledat recenze od ostatních uživatelů a jiných zdrojů.

Barevné kávové kapsle se liší chutí i intenzitou

Cena – do čeho se vyplatí investovat

Už jsme mluvili o tom, že pokud chceme kvalitní kávovar na kávové kapsle, musíme si ověřit jeho kvalitu, a obvykle si také sáhnout hluboko do kapsy. Ale o jakou hloubku se skutečně jedná? Tady je to hodně individuální. Ale pojďme si nejdříve představit vlastnosti a hodnoty, které by správný kávovar měl mít. Nejvíce důležité jsou bary. Kávovary mají obvykle mezi třemi až patnácti – někdy až osmnácti. Tady platí pravidlo, že čím více, tím lépe. Čím více barů, tím větší tlak a lepší chuť kávy. U kávovarů s třemi bary a méně bychom pravděpodobně ani nepoznali, že se jedná o kávu, obvykle totiž bývá tak řídká, že se může podobat i špatně vylouhovanému čaji. Bývá to také důležitý faktor, týkající se kvality a ceny, která se velmi často vyvíjí právě od množství barů v přístroji. Nejlevnější kávovary najdeme i pod tisíc korun, ale obvykle to nebývá příliš kvalitní práce. Ty nejdražší se pohybují i v řádech deseti tisíc korun, ale ty pak obvykle nebývají jen pro domácí použití. Dobré je vždy si najít recenze a zkušenosti předchozích uživatelů, protože máte alespoň jistotu, že víte, co si objednáváte. Samotné kapsle se pak pohybují obvykle v řádech stovkách korun, ale to se pak odvíjí od značky, kvality (př. mléko šlehané ze smetany a mléko v prášku) a druhu.

Dopad kávových kapslí na naše prostředí

Zamýšleli jste se někdy nad tím, co se děje s použitou kávovou kapslí? Sáhněme si do svědomí, pravděpodobně většina z nás po zhotovení kávy odhodí kapsli do směsného odpadu a dál to neřeší. Je to tak? Navíc jednorázové kapsle nejen že zatěžují naše životní prostředí, ale mohou mít nepříznivý vliv i na naše zdraví. Pokud kapsli vlastnoručně rozeberete, zjistíte, že se skládá převážně z hliníku, jeho sloučenin a plastu. Pokud bychom chtěli kapsli recyklovat, museli bychom všechny vrstvy od sebe oddělit, vymýt sediment který zbyl po kávě, a správně roztřídit sloučeniny hliníku v něm obsažené. A to by nám zabralo nejen spousty práce, ale i času. Co na to říkáte? Kdo z nás má v dnešním uspěchaném světě čas na tak náročnou recyklaci? Kvůli ušetřeným vteřinám končí ročně okolo osmi miliard kávových kapslí na skládkách a spalovnách po celé zeměkouli. Ochránci přírody spočítali, že jen z vyprodukovaných K-Cups (USA trh) v roce 2014 by šel vytvořit řetěz, který by obepnul naši planetu minimálně dvanáctkrát. Děsivá čísla týkající se kávových kapslí rychle stoupají, ekologové bijí na poplach. Na jednu kávovou kapsli připadá až pět gramů odpadu včetně hliníku a jeho sloučenin. Množství odpadu může být až dvojnásobné u káv, do kterých se přidává kapslové mléko. Nehledě na to, že jeho používáním si můžeme způsobit velmi široké spektrum různých zdravotních komplikací, mezi které patří i mnoho alergií, Alzheimerova choroba, ale i rakovina. Říkáte si, jak to zkusit zodpovědněji a bez výčitek svědomí? Zde jsme pro vás připravili pár typů, jak připravovat oblíbenou kávu šetrněji. Pokud používáte kapsle od firmy Nespresso, můžete využít jejich recyklační program. Nabízejí poměrně široký výběr recyklovatelných kapslí a snaží se tak zmírnit dopady na naše prostředí. Znovu plnitelných kávových kapslí je na trhu velké množství a jejich kvalita – ať už samotným zpracováním nebo výslednou kávou – se mnohdy výrazně liší. Jedno z nejlepších řešení je nerezová WayCap, která je nejekologičtějším řešením a káva dosahuje výborných kvalit. Nemusíte dokupovat žádná víčka navíc, a tak ušetříte i finance. Její pořizovací cena se pohybuje od 500 Kč a výš, obvykle se prodává společně s kávou.

Existují různé druhy přístrojů

Chuť opravdových kávových kapslí

Je její chuť opravdu tak skvělá, jak se zdá? Možná je to právě jeden z faktorů, proč si lidé kávové kapsle oblíbili. Skvělá chuť, velký výběr, rychlá a nenáročná příprava. Hořké espresso, které dokáže nastartovat den, nebo oblíbené Latté pro milovníky mléčných nápojů. Lidé také využívají toho, že se můžou alespoň trochu přiblížit chuti kávy z kavárny. Ale vždy je dobré zamyslet se nad tím, jak můžeme i my přispět k lepšímu životu nás všech a našich dětí a minimalizovat odpad, který tu po nás zůstane. Každá činnost, kterou vykonáváme, po sobě zanechá nějaké stopy. A vzhledem k tomu, jak moc je ve světě káva rozšířená, to může mít obrovský dopad. Co kdybychom zkusili najít jiné, alternativní řešení, které by mohlo ulehčit naší planetě a nám pomoci cítit se lépe?