Kavárna Just Cake

Jakožto milovník dobré kávy, bych si nikdy neodpustila, kdybych vám nepředstavila jednu konkrétní kavárnu na západě Čech v Karlových Varech. Konkrétně se nachází kousek od Dolního nádraží, hned přes silnici. Kavárny navštěvují i lidé, co reálně kávu vůbec nepijí, a to z důvodu atmosféry, kterou kavárny mívají. Většinou si kavárnu představujeme jako útulné, příjemné místo s pěknou, nevtíravou muzikou a pěknými dekoracemi.

Just cake je přesně taková kavárna/cukrárna. Spíše kavárnička, je opravdu maličká, ale je má nejoblíbenější a ráda se do ní vracím. Design celé kavárny je laděn do pastelových barev, stylem by se tato kavárna dala nazvat ‘vintage’. Nabízejí vynikající kávu a k tomu samozřejmě i zákusky, koláče nebo dorty, které si sami pečou. Já osobně jsem si zamilovala jejich vynikající americano, které není šíleně předražené a podává se ve větším hrnku, takže žádné překvapení s mikro kávou se nekoná. Pokud se v okolí ocitnete v létě, tak mohu doporučit frappé, podávané ve stylové zavařovačce. Nejenom že to dobře chutná, ono to i dobře vypadá. Jedna z výhod je v tom, že tam nikdy není narváno, takže si můžete užít kávičku v klídku a nikdo vás neruší. To bude nejspíše způsobené umístěním kavárny, není totiž úplně v centru, a tudíž se dá snadno přehlédnout. Obsluha je úžasná, vždycky v dobré náladě a ochotna poradit, pokud nevíte, co si dát. Před kavárnou je malá zahrádka s dokonalými ubrusy na stolcích. Celková estetika tohoto podniku je famózní, pánové to asi tolik neocení jako my dámy, ale i tak je to příjemné prostředí.

Foto: Tripadvisor

Cenově je kavárna v průměru, jeden kus dortíku vás vyjde na 70 korun, což není málo. Na druhou stranu dortík, který dostanete je opravdu poctivě a s láskou dělaný. Také podle toho tak chutná, je to chuťová bomba, o kterou nesmíte přijít. Kdybych nedržela dietu, jsem tam pečená vařená. Káva je ale naopak cenově dostupnější než ve většině kaváren a na kvalitě tím rozhodně neztrácí. Někomu by mohl malý prostor v kavárně vadit, ale já to jenom přidávám k plusům, kterých tato kavárna ode mě má už takhle spousty. Útulné, příjemné, jak esteticky, tak i kvalitativně.