Kočičí kavárna Smíchov

Kočičí kavárna na Smíchově vznikla jako jedna z pražských kaváren s netradičním konceptem. Dopřává návštěvníkům možnost vychutnat si kávu a další lahůdky a současně si užít společnost několika koček.

Jak to funguje

Kavárna na pražském Smíchově vznikla před pěti lety. Útulný podnik disponuje stylovým interiérem, v létě pak můžete využít i zahrádku. Obývá jej už celkem jedenáct koček. Přítomné kočky jsou na hosty zvyklé, proto jsou přítulné a ochotně se nechají od návštěvníků hladit.

Musíte je ale respektovat, pakliže o vás zájem nemají. Děti do kavárny přístup mají, své ratolesti si ovšem hlídejte, aby kočkám neubližovaly. Počítejte i s tím, že vám budou čtyřnozí obyvatelé kavárny zvědavě nakukovat do talířů, skočí vám na klín atd.

Ve smíchovské kavárně si objednáte, na rozdíl od konkurenčních podniků tak nemusíte platit vstupné, což bývá běžnou praxí. Ceny za občerstvení jsou ovšem vyšší, jsou v nich z pochopitelných důvodů již započteny náklady na kočky. Dražší jsou obecně hlavně zákusky, kdo tak přišel hlavně za kočkami, určitě si může v rámci skromnějšího rozpočtu dát spíše pití, například kávu a čaj.

Kromě zákusků si můžete objednat také domácí limonády, polévku nebo panini. Vyhlášená je také místní škvarková pomazánka.

Ilustrační obrázek

Přístupnost kavárny

V hlavním vchodu jsou schody, prostor v kavárně je i poměrně malý. S kočárkem či na vozíku je zde náročnější manipulace. Na vyžádání však mohou návštěvníci s handicapem projít bočním vchodem, který je bezbariérový.

Zejména v odpoledních hodinách bývá plno. Může být proto obtížnější najít místo. Rušit vás však nikdo nebude ani v obsazené kavárně, je možnost si odsednout do zadní části. Atmosféra je natolik klidná, že kavárnu využívají dokonce i studenti, kteří se sem přicházejí učit.

Kde kavárnu najdete

Kavárna se nachází na adrese:

Vodní 567/7, 150 00, Praha 5 – Smíchov