Café Savoy – Kavárna vídeňského stylu s nabídkou hlavních chodů

Pražská kavárna Café Savoy se nachází v ulici Vítězná na Praze 5 nedaleko řeky Vltavy na úpatí Petřína. Patří k jedněm z největších a nejúspěšnějších podniků u nás. Kromě kávy a zákusků si můžete pochutnat i na výborné kuchyni. Každý den láká Savoy už přes 120 let nejen stálé hosty, ale také řadu turistů, kteří si zde přijdou na své.

Historie kavárny

Podnik Café Savoy je starý více jak sto let. Založen byl už v roce 1893. Dříve se však jednalo o dekadentní kavárnu. Po sametové revoluci prostor sloužil jako zakouřená putyka. Její dnešní vzhled je výsledkem náročné rekonstrukce, která proběhla v roce 2001. Tím se kavárna zahalila do jedinečného dřevěného designu se sedmimetrovým stropem.

Vybavení kavárny

Tato jedinečná kavárna je zřízena v přízemí secesní budovy nedaleko tramvajové zastávky Újezd. Prostory Café Savoy nadchnou určitě každého. Interiér je velmi vkusně vybaven do vídeňského stylu v menším „sále“ s vysokým stropem. V levé části místnosti je zřízen malý vyvýšený „balkónek,“ kde jsou další místa na sezení.

Nechybí krásné mramorové stolky, barevný strop s luxusními lustry a velká okna, která zajišťují dostatečné osvětlení celého prostoru. Dobrým dojmem působí také vystavené láhve vína, které zdobí stěny kavárny Savoy. Každá láhev je umístěna ve zvláštní dřevěné polici. Celkový dojem Café Savoy, kromě skvělého zpracování doplňuje i velmi příjemná obsluha.


Zdroj: https://cafesavoy.ambi.cz/assets/_fb/facebook-18.jpg

Dobroty Café Savoy

Hosté kavárny si mohou dopřát nejen dobrou kávu a zákusky, ale také výbornou kuchyni, které dominují nejrůznější pokrmy v podobě malých jídel, hlavních jídel a samozřejmě také polévek.

Začneme u nápojové nabídky. Café Savoy nabízí hostům tradiční druhy kávy. Na výběr je Espresso, Cappuccino, Flat white, Café au Lite, ledová káva nebo čokoláda Savoy. Samozřejmostí jsou i další nápoje. Mimo kávu si lze objednat čaj, víno, ledové nápoje nebo klasické nealkoholické nápoje. Ceny jsou srovnatelné s jinými pražskými kavárnami.

V případě sladkých dezertů si můžete pochutnat na tradičním věnečku nebo větrníků. Dále pak kavárna Savoy nabízí koláče, laskonky nebo dorty, dokonce i narozeninové. Z pečiva třeba croissanty.

Jak už bylo zmíněno, kavárna má také výbornou kuchyni, kde vaří polévky a hlavní jídla. Mezi polévkami najdete osvědčenou slepičí nebo s játrovými knedlíčky. Hlavní jídla jsou pak rozdělena na malá a velká. Mezi malá lze uvést bramborák, ústřice, lososový kaviár nebo šneci. Názvy napovídají, že jde o netradiční pokrmy, které ocení hlavně fajnšmekři.

Tradičnost však plyne z hlavních chodů. Klasikou je bezesporu čočka, koprová omáčka, kuře na paprice, kuřecí řízek nebo kachní stehno s knedlíkem. Ceny jídel jsou sice vyšší, nicméně odpovídají kvalitě, protože Café Savoy patří mezi přední pražské podniky.

Okénkové menu Café Savoy

Zdejší kavárna nabízí tzv. okénkové menu. Jednoduše se jedná o jídla, která si můžete vyzvednout u výdejního okénka. Nabídka obsahuje jak polévky, tak i malá jídla, hlavní jídla, snídaně, saláty a vaječné pochoutky.

Online objednávky

Pokud nechcete chodit do kavárny nebo k výdejnímu okénku, můžete si jídlo objednat online a nechat dovést domů. Přes webové stránky savoydomu.cz si můžete objednat na co máte zrovna chuť, od polévek přes hlavní jídla až po dorty a dezerty.

Kavárna s nabídkou jídel Café Savoy je rozhodně místem, kde si užijete tu správnou atmosféru, vychutnáte kávu a dorty. Pokud budete mít hlad, nezapomeňte se podívat do nabídky hlavních jídel. Ceny nápojů a pokrmů jsou sice ve vyšší cenové kategorii, nicméně jídla jsou rozhodně kvalitní a odpovídají ceně. Na kvalitě se podepisuje také krásný dřevěný interiér včetně vkusných dekorací.